Popularne imprezy i koncerty

W stolicy województwa podkarpackiego, w Rzeszowie, odbywa się rok rocznie mnóstwo ciekawych, cyklicznych imprez oraz okolicznościowych koncertów, na które serdecznie zapraszamy wszystkich odwiedzających to miasto turystów.

Podobnie jak w innych miastach, tak również w zabytkowym i turystycznym Rzeszowie nie brak atrakcji pod znakiem imprez, festiwali czy koncertów. Każdy spragniony emocji odwiedzających może więc skorzystać z oferty wybranych wydarzeń, by jeszcze bardziej cieszyć się wyjazdem i lepiej chłonąć specyficzny klimat tegoż miasta.

Będąc w Rzeszowie z powodzeniem możemy udać się do któregoś z miejskich muzeów by zobaczyć ciekawe, oryginalne ekspozycje. Równie dobrze możemy także zapewnić sobie dozę rozrywki w formie imprezy muzycznej czy kulturalnego wydarzenia, bowiem w stolicy Podkarpacia organizowane są liczne festiwale i imprezy, nawet o randze międzynarodowej.

I tak, dla przykładu, w Rzeszowie odbywają się takie jak imprezy jak Festiwal Filmów Optymistycznych (Multimedia Happy End Festival), Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych czy Wielokulturowy Festiwal Galicja. Bez wątpienia Rzeszów może przyciągnąć w swoje mury również miłośników teatru, ponieważ cyklicznie organizowane są tutaj Przeglądy Teatrów Studenckich „Cooltoory!”, Festiwal Teatrów Amatorskich czy Rzeszowskie Spotkania Teatralne. W mieście działają również kabarety, zarówno amatorskie jak i profesjonale, między innymi Kaczka Pchnięta Nożem, Dwa Balony i Ten Trzeci oraz  znany w całej Polsce Zespół Wielkiej Improwizacji Scenicznej.

Ze względu na obecnośc w mieście nowoczesnej Filharmonii imienia Artura Malawskiego, w Rzeszowie odbywa się również mnóstwo imprez muzycznych. Filharmonia patronuje także Festiwalowi Muzycznemu w Łańcucie. W Katedrze Rzeszowskiej z kolei wielbiciele muzyki organowej mogą posłuchać najpiękniejszych utworów w ramach Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej. W tutejszych kościołach odbywa się również cyklicznie prestiżowy Festiwal Chórów Młodzieżowych.

Jeśli z kolei są Państwo wielbicielami muzyki popularnej i nowoczesnej, polecamy zaglądnięcie do rzeszowskiej Hali Podpromie, w okolicach słynnego Zamku Lubomirskich. Na hali widowiskowo-sportowej, oddanej do użytku w 2002 roku gościły już między innymi takie gwiazdy jak Jean-Michel Jarre, Deep Purple czy Australian Pink Floyd. Oprócz koncertów odbywają się tutaj również coroczne targi oraz oczywiście imprezy sportowe.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 13488 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/151.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/popularne-imprezy-i-koncerty/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xsv/public_html/151.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xsv/public_html/151.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xsv/public_html/151.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xsv/public_html/151.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xsv/public_html/151.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xsv/public_html/151.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xsv/public_html/151.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown in /home/xsv/public_html/151.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435