Tanie hotele i pensjonaty w centrum

Podczas kilkudniowego wyjazdu do stolicy Podkarpacia, zabytkowego i pięknego Rzeszowa nie sposób pominąć tak ważnej kwestii jak wygodny i bezpieczny kwaterunek. Z tego też powodu podpowiadamy, gdzie najlepiej spędzić noc.

W mieście znajdziemy zarówno ekskluzywne, cztero- i trzygwiazdkowe hotele jak i tanie hostele studenckie, w których za dobę zapłacimy już około kilkunastu złotych. Oczywiście, większość z popularniejszych i wiodących kwater znajduje się w ścisłym centrum miasta, w okolicach zabytkowego Rynku czy wspaniałego gmachu zamku Lubomirskich.

Jednym z częściej odwiedzanych rzeszowskich hoteli jest bez wątpienia czterogwiazdkowy Hotel Ambasadorski, mieszczący się przy rynku. Odwiedzającym, hotel proponuje nie tylko przestronne pokoje o podwyższonym standardzie, ale również sale konferencyjne oraz własną restaurację.

Równie popularnymi hotelami są w Rzeszowie także trzygwiazdkowy Classic (ulica Armii Krajowej), Hetman (ulica Langiewicza), Horyzont (przy ulicy Podkarpackiej) oraz Hotel Forum zlokalizowany przy ulicy Lisa-Kuli. Kameralne i wygodne pokoje znajdziemy także „Pod Ratuszem”, przy Matejki 8 oraz w „Polonii” na Grottgera 16.

Jednakże, nocleg w hotelowym apartamencie może okazać się dla wielu z nas zbyt kosztowny. Z tego też powodu podpowiadamy, gdzie spokojnie spędzić noc, a tym samym zaoszczędzić. Polecamy tym samym wybór pokoju chociażby w Domu Polonii przy rynku lub w Domu Pielęgniarek, przy ulicy Naruszewicza. Młodzieży i studentom z kolei sugerujemy zakwaterowanie się w przestronnym i nowocześnie wyposażonym Schronisku Młodzieżowym PTSM przy ulicy Rynek 25.

Planując kilkudniowy wyjazd do podkarpackiego Rzeszowa, z powodzeniem możemy odwiedzić również okoliczne gospodarstwa agroturystyczne, dzięki którym lepiej możemy poznać zwyczaje mieszkańców tego malowniczego regionu Polski.  Polecamy zatem zapoznanie się z ofertą gospodarstw „Cztery pory roku” w pobliskim Chmielniku oraz rzeszowskie gospodarstwo agroturystyczne „Studzienka”.

Amatorom wypoczynku z dala od gwaru miasta, polecamy również skorzystanie z oferty okolicznych miejscowości. W pobliskich wsiach i miasteczkach obok tanich gospodarstw agroturystycznych czekają na nas również gabinety odnowy biologicznej (trzygwiazdkowy SPA Hotel Splendor w Lubeni, Hotel Welness & SPA „Nowy Dwór” w Świlczy) oraz malowniczo położone dworki – Hotel Antyczny Dwór w miejscowości Rudna Mała oraz Dwór Ostoya w Jasionce.